Sorularla BEM Sitesi

Sorularla BEM Sitesi2019-03-06T16:49:12+03:00

Bir Endüstri Mühendisi (BEM) sitesi, Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı hakkında yazı ve makaleleri siz değerli okuyuculara ulaştırmayı amaçlamaktadır. Paylaşımdan doğan faydaya olan inancın bir ürünüdür.

Başta Endüstri Mühendisleri olmak üzere çalışma hayatında olan herkes, özellikle beyaz yakalılar kendisinin ve kurumunun gelişimine katkı sağlayacak çeşitli yazı ve makaleleri burada bulabilir.

BEM sitesi, adından da anlaşılacağı üzere bir Endüstri Mühendisi olan İbrahim AY tarafından hazırlanmıştır. Tüm hakları İbrahim AY’a aittir.

Evet gönderebilirsiniz. Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı bölümlerinde bulunan kategorilerle ilgili herhangi bir yazınız varsa İletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Yazınız incelendiğinde siteye uygunluğuna kanaate getirilirse yayınlanacaktır.

Evet yapabilirsiniz. Ancak emeğe saygı olarak nezaketen kaynak gösteriniz. Paylaşıma evet, korsancılığı hayır!

Logoda 4 renk vardır ve site kurucusunun en çok sevdiği renklerden oluşmaktadır. Turuncu rengi güneşin sıcaklığını ve samimiyeti, mavi rengi ciddiyeti, yeşil renk uyumu ve “bem” yazı rengi ise hayatın griye yakın alanlarını tanımlamaktadır. Kısaca; yazı stili ve şeklindeki esnek geçişleriyle bir bütün olarak BEM logosu,  Endüstri Mühendislerine ait “sistem yaklaşımını” yani hayata bütünsel bakmayı simgeler.

WordPress temaları arasında en yaygın olan, AVADA Teması kullanılmaktadır.

Sitenin tasarımı bizzat İbrahim AY tarafından yapılmaktadır. İçerik olarak Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı başlıklarındaki makalelerin bir çoğu kaynak göstermek şartıyla farklı yerlerden alınmaktadır. Kaynak gösterilmeyen yazılar İbrahim AY’a aittir.

Seçilmiş Bazı Yazılar