Sorularla BEM Sitesi

Sorularla BEM Sitesi2017-11-05T15:24:21+00:00

İbrahim AY kurduğu sitenin adından da anlaşılacağı üzere bir Endüstri Mühendisidir. Bireysel ve Kurumsal Gelişim alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Gezmeyi, okumayı, yazmayı, tarihi, teknolojiyi ve doğayla iç içe olmayı sevmektedir. Kişisel blog sitesiyle zaman geçirmekten ve birilerine faydalı olmaktan keyif almaktadır.

Bir Endüstri Mühendisi (BEM) sitesi, Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı hakkında yazı ve makaleleri siz değerli okuyuculara ulaştırmayı amaçlamaktadır.  Ayrıca duygu ve düşüncelerimi aktardığım çeşitli yazıları, gezip gördüğüm yerleri ve okuduklarımı sizinle paylaşmama olanak sağlamaktadır.

Başta Endüstri Mühendisleri olmak üzere çalışma hayatında olan herkes, kendisinin ve kurumunun gelişimine katkı sağlayacak çeşitli yazıları burada bulabilir. Bununla beraber seyahat etmeyi sevenler farklı ülkelerin kültürlerine tanık olabilirler. Yine kitaplara ilgi duyanlar bazı kitapların tanıtımlarını okuyabilirler.

Evet gönderebilirsiniz. Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı bölümlerinde bulunan kategorilerle ilgili herhangi bir yazınız varsa İletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Yazınız incelendiğinde siteye uygunluğuna kanaate getirilirse yayınlanacaktır.

Evet yapabilirsiniz. Ancak emeğe saygı olarak nezaketen kaynak gösteriniz. Paylaşıma evet, korsancılığı hayır!

Logoda 4 renk vardır ve en çok sevdiğim renklerden oluşmaktadır. Turuncu rengi güneşin sıcaklığını ve samimiyeti, mavi rengi ciddiyeti, yeşil renk uyumu ve “bem” yazı rengi ise hayatın griye yakın alanlarını tanımlamaktadır. Kısaca; yazı stili ve şeklindeki esnek geçişleriyle bir bütün olarak BEM logosu,  Endüstri Mühendislerine ait “sistem yaklaşımını” yani hayata bütünsel bakmayı simgeler.

WordPress temaları arasında en yaygın olan, AVADA Temasını kullanmaktayım.

Sitenin tasarımı bizzat kendim yapmaktayım. İçerik olarak Endüstri Mühendisliği ve İş Hayatı başlıklarındaki makalelerin bir çoğunu kaynak göstermek şartıyla farklı yerlerden almaktayım. Ancak Yazı-YORUM, Gezi-YORUM ve Oku-YORUM başlıklarında ki tüm yazılar şahsıma aittir.

Seçilmiş Bazı Yazılar