İnfografikler

İnfografikler2018-10-30T14:22:01+03:00

Stratejik Planlama Süreci [İnfografik]

Özel sektör uygulamaları farklılık gösterse de bir çok kamu kurumunun mevzuat gereği stratejik planlama sürecinde izleyecekleri yolu gösterir grafik. Stratejik planlama kültürünün ülkemizde daha da gelişmesi temennisiyle…

Beden Diliniz Neyi Kastediyor? [İnfografik]

Beden dili ülkeden ülkeye, kültürden kültüre farklılık gösterebilmektedir ancak genel kabul görmüş bazı insan davranışları vardır. Günlük yaşantımızda dikkat etmediğimiz ama insanların kişilik ve davranış biçimlerini ele veren beden dilimizle ilgili bazı ipuçları bulacağınız bir infografik istifadelerinize sunulmuştur. 

beden dili nedir

Girişimci Olmak [İnfografik]

TUSİAD Türkiye’de Girişimcilik Raporu Özeti’nden hareketle hazırlanan infografikte girişimci kimdir, girişimcilik nedir, girişimcilerin özellikleri nelerdir? gibi sorulara cevaplar bulunmaktadır. Ayrıca girişimci olmak hakkında sizinde yanlış inanışlarınız olabilir. Test etmek için aşağıda ki ilgili infografiğe göz atabilirsiniz.

İnfografiklerin Artan Önemi [İnfografik]

Yapılan araştırmalara göre insanların odaklanma ve dikkat süreleri her geçen gün daha da azalmaktadır. Bu bağlamda karşı tarafa verilecek mesajın kısa, öz ve ilgi çekici şekilde sunulması önemlidir. Bu noktada infografikler yardımımıza koşuyor.

İnfografik Nedir

Bazı Dil Bilgisi Kuralları [İnfografik]

Gerek iş hayatımızda gerekse özel hayatımızda mutlaka bir şeyler yazmışızdır. Konuşma dili ile yazı dili arasında bazı farklar vardır. Yazı dilinde uyulması gereken yazım kurallarını asgari düzeyde bilmemiz önemlidir. Hele birde içerik üretme işiyle uğraşıyorsak çok daha önem arz etmektedir. Aşağıda ki infografikte mutlaka bilinmesi gereken bazı dil bilgisi kurallarını bulacaksınız.

Yönetici ve Lider Arasındaki 17 Fark! [İnfografik]

İyi bir Lider ve Yöneticinin özellikleri nedir? İkisinde de benzer özellikler mi bulunur yoksa fark var mıdır? sorularını cevaplayan bir infografik. Aynı konuyu aslında çok farklı yönden ele aldıklarına şahit oluyoruz….